ა. წ. 4ივლისს, საქართველოს ასოციაცის „ქალი და ბიზნესი“ მიერ ჩატარდა, სემინარითემაზე – „ევროკავშირის ღია ბაზარი, ღრმა და ყოვლისმომცველი თავისუფალი სავაჭრო სივრცე (DCFTA) – ლატვიის გამოცდილება და მიღწეული შედეგები“. სემინარი გახსნა ნინო ელიზბარაშვილმა – ასოციაციის პრეზიდენტმა. სემინარს წარუძღვნენ ედუარდს ფილიპოვს- ლატვიის ბიზნეს გაერთიანების საბჭოს თავმჯდომარე და გუნტა მისანი – საერთაშორისო ექსპერტი, ლატვიის ბიზნეს კავშირის მრჩეველი
სემინარის მიზანი იყო, ღრმა და ყოვლისმომცველი თავისუფალი ვაჭრობის შეთანხმების (DCFTA) მოთხოვნებთან დაახლოების, ექსპორტის ხელშეწყობის და კონკურენტუნარიანობის გაზრდის, მეწარმეობის განვითარების, ევროპული და საერთაშორისო სტანდარტებისა და ლატვიის გამოცდილების გაზიარებას არსებულ გამოწვევებსა და მათი გადაჭრის გზებზე საზოგადოების ცნობიერების ამაღლება, სამოქალაქო ორგანიზაციების ხედვების ჩამოყალიბება, ინფორმაციის გაცვლა და თანამშრომლობის გაღრმავება.
სემინარზე განხილულ იქნა შემდეგი თემები:
1. ღრმა და ყოვლისმომცველი თავისუფალი სავაჭრო სივრცე-ევროკავშირის ბაზრის გასაღები.
2. მცირე და საშუალო ბიზნესის მხარდაჭერის სისტემა  – ხელმისაწვდომობა ევროკავშირის ბაზარზე, ლატვიის გამოცდილება
3. DCFTA – მწვანე ეკონომიკა, რესურსების მოძიება
სემინარში მონაწილეობდნენ აღმოსავლეთ პარტნიორობის სამოქალაქო საზოგადოების ფორუმის საქართველოს ეროვნული პლატფორმის, საქართველო-ევროკავშირის ასოცირების შესახებ შეთანხმებით გათვალისწინებული სამოქალაქო საზოგადოების პლატფორმის ქართული მხარისა და ევროინტეგრაციის საკითხებზე მომუშავე სამოქალაქო საზოგადოების წარმომადგენლები.
პროექტი  ხორციელდება  ევროკავშირის დაფინანსებითა და აღმოსავლეთის პარტნიორობის სამოქალაქო საზოგადოების ფორუმის Eastern Partnership Civil Society Forum მხარდაჭერით, პარტნიორ ორგანიზაციებთან : ლატვიის ბიზნეს გაერთიანება Latvijas Biznesa savienība, აზერბაიჯანის სტრატეგიული   და ანალიტიკური კვლევების ცენტრ @ssraipu და მოლდოვეთის ბიზნეს ორგანიზაციასთან NGO BIOS თანამშრომლობით.

A. წ. On July 4, the Georgian Association "Women and Business" held a seminar on "EU Open Market, Deep and Comprehensive Free Trade Area (DCFTA) - Latvia Experience and Results". The seminar was opened by Nino Elizbarashvili - President of the Association. The seminar was led by Eduard Filipov - Chairman of the Board of the Latvian Business Association and Gunta Misan - International Expert, Advisor to the Latvian Business Association
The aim of the seminar was to approximate the requirements of the Deep and Comprehensive Free Trade Agreement (DCFTA), promote export and increase competitiveness, share entrepreneurship, European and international standards and Latvian experience, raise public awareness and ways to solve them, raise civic awareness, organize civic awareness. And enhance cooperation.
The following topics were discussed at the seminar:
- Deep and comprehensive free trade area - the key to the EU market.
- Small and Medium Business Support System - Access to the EU Market, Latvia Experience
- DCFTA - Green Economy, Resource Search
The seminar was attended by representatives of the Georgian National Platform of the Eastern Partnership Civil Society Forum, the Georgian side of the Civil Society Platform and the civil society working on the issues of European integration provided for in the Georgia-EU Association Agreement.
The project is funded by the European Union and supported by the Eastern Partnership Civil Society Forum Eastern Partnership Civil Society Forum, in partnership with the Latvian Business Association Latvijas Biznesa savienība, the Center for Strategic and Analytical Studies of Azerbaijan @ssraipu and NGO BIOS in partnership with the Moldovan Business Organization.